Hobby i czas wolny

Sztuka uliczna

Sztuka uliczna, Street Art Murale - OrientrackSfera sztuki, która została wykonana na ulicy. Nie o każdym wytworze wyobraźni można powiedzieć, że to sztuka, a więc zdarza się, że Street Art kojarzone jest z wandalizmem. Szczególnie w odniesieniu do malowideł kibiców. Jeżeli malowidło w przestrzeni publicznej jest realizacją profesjonalistów, wtedy jest na co popatrzeć. W większości przypadków Street Art kojarzy się z Graffit i, które odnajduje dużo sposobów wykonania. Graffiti jest pełne nasyconych kolorów, a kluczowe narzędzia dla Graffiti to marker, wałek albo spray. Zwykle wykonanie odbywa się ręcznie lub w użyciu szablonów.

Techniki wykonania Graffiti

Wśród sposobów stosowania Graffiti wyróżnia się na: 3D, narracyjne, erotyczne, abstrakcyjne, szablonowe, knit, light, fotorealistyczne, sportowe, literowe, polityczne, artystyczne jak również reklamowe. Wykorzystywanie specyficznej metody Graffiti wymaga zapoznania się ze sztuką współczesną, żeby realizować unikalne projekty. Profesjonalne Graffiti rozpoczyna się w sytuacji, kiedy artysta jest gotów podjąć się każdej pracy, zarówno wewnątrz pomieszczenia oraz w przestrzeni publicznej – bez względu na rozmiar i stosowany sposób realizacji. Dla Graffiti często odszukać można odpowiednie miejsce, to najczęściej wystarczy jakakolwiek powierzchnia gładka. Podobnie jak w innych rodzajach sztuki plastycznej, malunek Graffiti jest możliwy do realizacji na zamówienie. Graffiti stworzone w ramach usług w użyciu fachowych narzędzi bardzo odróżnia się względem amatorskich tworów, które zaburzają estetykę w przestrzeni publicznej.

Murale ścienne

Wielkie murale powodują największe zainteresowanie. Tylko nowoczesny mural ma tak duży rozmiar. Gigantyczne malowidło, które jest widoczne z wielkiej odległości zapada w pamięci. Realizacja muralu techniką 3D jest zdumiewająco efektywne. Zupełnie jakby coś się ruszało, wznosiło w powietrzu lub wyodrębniało.